Ross Kemp w Świecie Zbrodni – Irlandia Północna

To najkrwawszy zamach terrorystyczny w Irlandii Północnej. Przez 30 lat Irlandia Północna była polem bitwy, katoliccy Republikanie walczyli o Zjednoczoną Irlandię, protestanccy lojaliści walczyli o pozostanie w Zjednoczonym Królestwie. Porozumienie wielkopiątkowe z 1988 miało położyć kres waśniom, ale 15 lat później Irlandia Północna wciąż jest na pierwszych stronach gazet.

Bohater serii Ross Kemp udaje się do jednych z najbardziej niebezpiecznych miejsc bezprawia i przemocy na świecie, aby pokazać międzynarodową przestępczość zorganizowaną.

W każdym z  odcinków rzuci wyzwanie groźnym  przestępcom, którzy szerzą śmierć i chaos, czy to przez handel narkotykami, handel ludźmi, terroryzm, morderstwa i gwałty. Są takie regiony, gdzie bezwzględni terroryści i lokalne sieci przestępcze stworzyły sojusze, niszczące życie milionów ludzi na całym świecie. Będziemy świadkami  historii często uznanych za zbyt niebezpieczne by o nich opowiadać. Poznamy je jako relacje z pierwszej ręki od ofiar przestępstw, będziemy towarzyszyć  policjantom w starciach z przestępcami, a czasem staniemy z nimi oko w oko.

Podobne filmy

DODAJ KOMENTARZ