Podróż Do Piekła – Historia Scotta i Lucy

Brytyjczycy odbywają ponad 66 milionów podróży zagranicznych rocznie. Większość wraca do domu. Niektórzy nie. „Jesteś w ich kraju całkiem bez pieniędzy, masz tylko bilet do domu i ich narkotyki, to było strasznie głupie”.

Pewnego lata Lucy Baker i Scott Campbell beztrosko spędzali czas na Ibizie. Niewiele pracowali skupiając się na poznawaniu nowych ludzi i dobrej zabawie. Nie mieli ochoty na koniec uciech, lecz zaczęło brakować im pieniędzy. Nie wahali się więc, gdy pojawiła się okazja zarobku i wakacji w Meksyku. Jedynym warunkiem było przewiezienie niewielkiej ilości konopi indyjskich do Amsterdamu. Młodzi ludzie w najgorszych koszmarach nie śnili, iż zostaną oskarżeni o handel narkotykami.

Poruszający cykl programów przestawia sylwetki i losy ludzi, którzy podczas zagranicznych podróży trafili do miejscowych więzień. Wymarzone wakacje w ciągu kilku godzin zamieniły się dla nich w najgorszy koszmar. Każdy odcinek stanowi rekonstrukcję dramatycznych wydarzeń, które dla ich uczestników zwykle kończyły się aresztowaniem i osadzeniem w więzieniu. Najczęstszymi zarzutami, jakie im stawiano był przemyt narkotyków i nielegalny przewóz towarów przez granicę. W niektórych przypadkach wystarczyło narazić się skorumpowanej policji w danym kraju. Przerażeni i bezsilni turyści musieli poradzić sobie z niezrozumiałym procesem sądowym, a potem pogodzić się z realiami życia w zamknięciu.

Podobne filmy

DODAJ KOMENTARZ