Medyceusze – Wiara kontra władza

Seria dokumentalna o tym, jak mała kupiecka rodzina Medici z Florencji w XV wieku stała się jedną z najpotężniejszych i najbardziej wpływowych dynastii w Europie.

Wykorzystując swój urok, ambicję, znajomości, talenty, obłudę i bezwzględność Medyceusze stali się nieprawdopodobnie bogaci i niezrównanie potężni. Mieli znaczący wpływ na politykę oraz kulturalną i intelektualną rewolucję w renesansie. Leonardo da Vinci, Michał Anioł, Botticelli, Galileusz – wszyscy byli pod patronatem Medyceuszy. Za ich władzy Florencja stała się kulturalnym centrum świata.
Seria dokumentalna mówi o tym, w jaki sposób narodziła się dynastia Medyceuszy, pokazuje ich walkę z papieżem o rewolucję kulturalną w renesansie, a także wygnanie z Florencji i potępienie przez Kościół. Reżyser Justin Hardy przedstawia, w jaki sposób Medyceusze sami zostali w końcu papieżami, jako Leon X, Leon XI i Klemens VII, mówi o supremacji Katarzyny Medycejskiej nad Francją, o rezygnacji pod presją Kościoła ze swych liberalnych poglądów, a także o tym, jak tyrania, nepotyzm, rywalizacja wewnątrz klanu oraz zbrodnie doprowadziły do wygaśnięcia linii w 1737 roku.

Podobne filmy

DODAJ KOMENTARZ